poniedziałek, 27 lutego 2012

Ganguro i yamamba

Ganguro


Nazwa ganguro znaczy dosłownie 'czerń na twarzy'. Jest to jedna z odmian wizerunku gyaru. Największą sławą cieszył się w 2000 roku, przez młode kobiety. Centrum mody ganguro są dwie dzielnice Tokio - Shibuya oraz Ikebukuro.Przedstawicielki tego stylu chcą zakamuflować wszystko co w nich azjatyckie. Najważniejsze są farbowane na blond włosy i opalona skóra. Oczy tak samo jak u gyaru mają być optycznie powiększone. To tego celu stosuje się soczewki. Na górną powiekę, jak i czasem na usta zamiast cieni nakłada się rozjaśniacz. Makijaż uzupełniają sztuczne rzęsy oraz bardzo jasny, prawie biały błyszczyk.

Na charakterystyczny strój składają się minispódniczki oraz buty na platformach, do tego mnóstwo bransoletek, koralików i kwiatów we włosach. Nad wszystkim dominują krzykliwe kolory.


Członkowie tej subkultury opracowali nawet swój władny język, który jest mieszaniną japońskiego i angielskich słówek. W piśmie używają łacińskich liter i znaków interpunkcyjnych po to, aby ominąć japoński alfabet. Często używa się skrótów i zdrobnień.

Yamamba


Yamamba to skrajna wersja ganguro. Typowe dla tej odmiany są włosy ufarbowane na neonowe kolory oraz jeszcze mocniejsza opalenizna. Białe podkreślenie przy powiekach jest zarówno nad jak i pod nimi. Na twarz naklejają różne ozdoby, np. diamenciki. Charakterystyczne są również niebieskie szkła kontaktowe. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę nie zostawiać komentarzy zawierających adresy blogów czy stron internetowych, ponieważ zostaną one natychmiast usunięte.