sobota, 17 marca 2012

Mori Girls

Dość długo nie pisałam. Ostatnio w szkole jest masa sprawdzianów i ciężko mi znaleźć czas dla siebie. Mimo wszystko postaram się nadrobić zaległości :)


Mori znaczy po Japońsku 'las'. Moda ta pojawiła się na ulicach Tokio dopiero w 2007 roku. Określa dziewczynę, która wygląda jakby mieszkała w lesie. Ten wygląd jest bardzo naturalny i delikatny. Pierwowzorem mody Mori Girls jest aktorka Yu Aoi, która grała w filmie Honey & Clover. 

Mori Girls to nie tylko styl ubioru, ale także styl życia. Lubią one stare ubrania, kieszonkowe zegarki, picie herbaty oraz zakupy w babcinej szafie. Są bardzo naturalne, ale nie znaczy to, że bycie nimi jest proste. Często mają kompleksy.


Dziewczyny lasu z przyjemnością wymieniają się między sobą ubraniami. Często podróżują z przyjaciółmi samolotem, rowerem, a najchętniej pieszo. Interesuje je nieco kultura europejska oraz fascynują się robieniem zdjęć. Te nieśmiałe i słodkie panienki mają bardzo dobre maniery.


Włosy Mori Girls mogą być najróżniejsze - proste, falowane, czy plecione. Co do tego nie ma żadnych zastrzeżeń, chodzi tylko o to, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Do ich ozdobienia używa się wszelkiego typu wstążek, gumek oraz spinek. Jednymi z najpopularniejszych ozdób są również kwiaty i owoce. 


Jeśli chodzi o makijaż, tak samo, jak  włosy - powinien być bardzo naturalny. Cień do powiek jest najczęściej brązowy, albo nie ma go wcale. Skórę należy utrzymywać w czystości i niezwykle gładką, bez żadnych zanieczyszczeń. Mori Girls umiłowały sobie również okrągłe, rumiane policzki.


Kolory, jakie są używanie przez Mori Girls to biały, kość słoniowa, błękit i wszystkie pastele. Można również spotkać od czasu od czasu ciemną zieleń, bordowy, granatowy, czy żółty jak musztarda.

Kupując ubrania w tym stylu zamiast S/M wybiera się L/XL. Stawia się na objętość i warstwy, a wzory w paski, kratkę i kwiaty są tak samo popularne. O dziwo w workowatych ubraniach Azjatki wyglądają na jeszcze drobniejsze, niż w rzeczywistości są :)

Nie można zapomnieć o kapeluszach, najczęściej wiklinowych, ale także w przeróżne wzory. Zarówno one, jak i torby stanowią ważny element wyglądu Mori Girls. Szale, apaszki, długie skarpetki i podkolanówki w połączeniu z resztą stroju jeszcze bardziej dają wrażenie delikatności i niewinności.


Każda prawdziwa Mori Girl jest niezwykle kreatywna, ponieważ tak na prawdę nikt nigdy nie widział duszków, czy elfów żyjących w lesie, a one swoją wyobraźnią, poprzez ubiór, zachowanie i styl życia oddają ich własnie wyobrażenie o leśnym świecie. Często swój styl przenoszą również do domu, wykorzystując w nim takie same kolory, delikatność wzorów. Próbują np. poprzez roślinność stworzyć tam swój własny kawałek lasu. 


O dziwo istnieje nawet 60 zasad jak być Mori Girl. Są po angielsku, ale myślę, że da radę :)


5 komentarzy:

 1. Dość słaba wymówka tam na początku XD Tak na marginesie nigdy bym nie pomyślała,że Mori Girls mają nawet swoje zasady. O.o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe. Wymówka jak każda wymówka ^^ Mi też wcześniej nie przyszłoby do głowy, że istnieją takie zasady, ale przekopałam internet i jest :)

   Usuń
 2. całkiem fajny styl :) no i taki leśny pokój też najchętniej bym sobie zrobiła!

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne :) Mam zamiar zostać choć na chwilę mori :D

  OdpowiedzUsuń
 4. kto by pomyślał, że już dwa lata temu ktoś po polsku pisał o mori girl! dopiero ostatnio zaczęłam sie rozglądać po "najbliższej okolicy" i jestem pod wrażeniem! śliczne zdjęcia...

  OdpowiedzUsuń

Proszę nie zostawiać komentarzy zawierających adresy blogów czy stron internetowych, ponieważ zostaną one natychmiast usunięte.