sobota, 31 marca 2012

Cosplay

Ostatnio dość sporo pisałam o Korei, więc przyszedł czas na Japonię. Ta notka jest poświęcona kolejnemu zwariowanemu stylowi, który można spotkać na ulicach Tokio.


Cosplay, czyli styl kostiumowy to przebieranie się za postaci z mang, anime i gier wideo. Jest to subkultura, która ma specjalne sklepy, imprezy oraz kawiarnie. 

Japonki nazywane shojo przyjeżdżają do Harajuku kiedy tylko mogą, za pomocą kolejki Yamanote. Łazienki znajdujące się w niej zostały specjalnie powiększone z ich powodu oraz dodano ogromne lustra, ponieważ dziewczyny przebierają się tam w swoje stroje. Po wyjściu na zewnątrz wcielają się w postać, za którą się przebrały, kopiują jej ruchy, miny i całą resztę. Stroje, które noszą są zazwyczaj przez nie wykonane. Organizuje się nawet konkursy, na których są wybierane najlepsze kostiumy.


2 komentarze:

 1. shojo - dziewica
  shoujo - dziewczyna
  XD"

  OdpowiedzUsuń
 2. hej, soory ale czy jesteś świadoma że w poście dotyczącym lolita fahion, przy princes lolita specjalnie fotke Hizakiego z zespołu Versallies?? pytam z ciekawości.. bo na reszcie fotek są dziewczyny a Hizaki to facet.. (przyznaję że chyba do dobrego stylu go przypisałaś.., ale fajnie byłoby dać komentarz do zdjęcia że to styl nie tylko dla dziewczyn :P)

  pozdro
  akilegna

  OdpowiedzUsuń

Proszę nie zostawiać komentarzy zawierających adresy blogów czy stron internetowych, ponieważ zostaną one natychmiast usunięte.